Roberts Muzis ( 1944 )

1962. gadā absolvējis J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, bet 1967. gadā – Latvijas Mākslas akadēmiju.
Par saviem skolotājiem glezniecībā uzskata Konrādu Ubānu, Induli Zariņu.

Kopš 1974. gada pievērsies akadēmiskajam darbam. Mākslinieks šobrīd ir profesors Latvijas Universitātē, strādājis vairākās Latvijas augstskolās, visilgāk Latvijas Mākslas akadēmijā.

Strādājis visos glezniecības žanros, arī kā grāmatu ilustrators, tomēr plašāk pazīstams kā portretists un minimālistiskas ainavas meistars. Izstādēs piedalās kopš 1974. gada.
Roberts Muzis darbojas visos glezniecības žanros, galvenokārt gleznojot ainavas un klusās dabas eļļas tehnikā, kā arī portretus (gleznojis Latvijas prezidentu Jāņa Čakstes, Gustava Zemgala, Alberta Kvieša, Kārļa Ulmaņa portretus) un sadzīves žanra darbus.

Mākslas darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Latvijas novadu muzeju kolekcijās. Darbi atrodas arī Rīgas pilī Valsts prezidenta kancelejas pārziņā, Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Konsistorijas īpašumā, Rīgas Domes īpašumā, Latvijas Universitātes īpašumā, tāpat daudzās privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.